fbpx

Cześć, tu Marta i Łukasz

Lubisz podróżować?

My też. Uwielbiamy campervany, samoloty, wielkie miasta i pustynne kaniony. Kochamy kangury, koale, lamy i alpaki. Nagrywamy filmy, fotografujemy, a nawet piszemy bloga i tematyczne artykuły – już od 2013 roku! Robimy dużo, z pełnym zaangażowaniem, nieustannie goniąc za marzeniami.

Bardzo cieszymy się, że tutaj gościsz i chcesz poznać nas nieco bliżej.

Pamiętaj, że tak jak Ty, pasjonujemy się podróżami. Dlatego, jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się ani sekundy i napisz do nas śmiało – mailowo, lub na jednej z naszych Facebookowych grup.

 

O nas


 

Marta

Odpowiedzialna za rozpalanie ognisk nawet w najcięższych warunkach, a przede wszystkim bieżące kontrolowanie budżetu w czasie podróży i wyszukiwanie połączeń, a co za tym idzie – inicjatorka wielu wypraw.

Naukowo interesuję się geologią. Zawodowo odpowiadam za wyszukiwanie i rezerwację biletów lotniczych oraz cross-selling produktów i usług turystycznych.

Lubię czytać biografie i skandynawskie kryminały. Robię zdjęcia krajobrazów przez okulary przeciwsłoneczne. Najlepiej czuję się w Australii.

Łukasz

Odpowiedzialny za organizację wypraw: planowanie tras, atrakcji, noclegów i wydatków. Czasami kierowca minivanów. Prowadzi serie podróżnicze „zLukaszem” na YouTube.

Z wykształcenia jestem amerykanistą. Kawał czasu przepracowałem w branży turystycznej, ściśle związanej z USA. Obecnie zajmuję się marketingiem w jednej z linii lotniczych, a po godzinach piszę artykuły i montuję filmy podróżnicze.

Kocham muzykę. Nie robię zdjęć przez okulary przeciwsłoneczne (choć lubię te od Marty!). Najlepiej czuję się w południowej Kalifornii.

Podróże

Są dla nas niesamowicie ważne. Podróże nas połączyły i łączą do dziś. Pracujemy i oszczędzamy po to, by wspólnie poznawać świat.

Wszystko zaczęło się od wakacyjnej pracy na kolonii dla dzieci w stanie Maine. Od tego czasu kilkanaście razy odwiedziliśmy USA, ale też Japonię, Australię, Meksyk, Koreę Południową i kilka stron świata. Podróże to nasza pasja, którą dzielimy się ze sobą, znajomymi i Internautami

Chyba popadliśmy w nałóg i chcemy tylko więcej… Dowiedz się więcej.

Blog

Powstał de facto w 2011 roku, kiedy Łukasz na dobre rozpoczął planowanie pierwszego wyjazdu do USA i stworzył pierwszą wersję swojego bloga. Na dobre rozwinął się dwa lata później, będąc równocześnie bazą wiedzy o programach Work & Travel. Dziś widzisz już jego trzecią z kolei odsłonę graficzną.

Blog zawsze służył nam jako komunikator z bliskimi. Dzięki niemu, pracując w Stanach Zjednoczonych, mogłem wysyłać zdjęcia i opowiadać, co u nas. Z czasem coraz gęściej wypełniał się treścią i docierał do coraz większej liczby czytelników.

W 2019 roku został rozszerzony o kanał YouTube zLukaszem, na który serdecznie zapraszam.

przesuń

 


Nasze podróże w liczbach

62

loty za nami

30

odwiedzonych krajów

28

odwiedzonych stanów USA

182

wpisów na stronie


Nasze podróżnicze rekordy

10

razy odwiedziliśmy USA. To najczęściej zwiedzany przez nasz kraj.

101

dni trwała nasza najdłuższa podróż, do Stanów Zjednoczonych.

8700

kilometrów pokonaliśmy samochodem w 2015 roku, zwiedzając Australię. To nasz rekord.

 


Czym tak właściwie się zajmujemy?

 

O-nas-zLukaszemRzecz jasna, podróżujemy – tak często, jak to możliwe. Oboje pasjonujemy się światem od najmłodszych lat. Marta bardziej geologicznie, Łukasz – geograficznie. Marta doskonale kontroluje wydatki i poziom zapasów podczas wypraw, a Łukasz – doskonale te wydatki i logistykę planuje. Łącząc siły, potrafimy więcej niż osobno. Dlatego, postanowiliśmy zrobić pożytek z nabytej wiedzy i doświadczeń. Przecież “szczęście jest prawdziwe tylko, gdy się nim dzielisz“… 🙂

Prowadzimy więc bloga, piszemy artykuły, “mini-przewodniki”, książkę o USA, fotografujemy i montujemy filmy – tak prywatnie, jak i na nasz kanał YouTube. Wszystko to licząc, że zainspirujemy choć jedną osobę do ruszenia przed siebie. Taki zresztą cel przyświeca od samego początku… inspirować do spełniania marzeń. Zawodowo oboje związani jesteśmy z lotnictwem i turystyką, a w odpowiedzi na coraz częstsze zapytania, po godzinach dodatkowo organizujemy wyprawy, przygotowujemy plany wycieczek i dedykowane przewodniki. Pomagamy szukać noclegów, biletów lotniczych, staramy się służyć radą, gdy tylko ktoś nas o nią prosi.

 


Pierwszy wpis w historii bloga
07.05.2011
(fragmenty)


Hello EVERYONE!

To ja, Łukasz 🙂 Założyłem tego bloga dokładnie 7 maja 2011, wieczorem. Dlaczego?

Od lat marzyłem o wyjeździe do USA. Kilkadziesiąt miesięcy temu postanowiłem, że będąc studentem, polecę na camp – kolonię dla amerykańskich dzieciaków. Dziś (podczas pisania tego wstępu) jestem po czterech egzaminach maturalnych, więc ten studencki czas, na który czekam, a co za tym idzie, wyjazd do Stanów, jest już odczuwalnie bliski 🙂 Pamiętam, jak odliczałem: kiedyś polecę, za 4 lata polecę, jeszcze tylko 3 lata i polecę… Aktualnie zostaje mi kilka miesięcy do złożenia papierów! 🙂 Na pomysł pisania tego bloga wpadłem jakiś czas temu. Miał to być (i będzie!) mój sposób komunikowania się z rodziną w Polsce. Dziś pomyślałem jednak, że opiszę tu też wszystkie przygotowania, począwszy od przeglądania ciekawych stron i for (tak naprawdę przeglądam je już odkąd miałem jakieś 15 lat), przez składanie niezbędnych dokumentów, aż po sam wyjazd na lotnisko. Wszystko z nadzieją, że ktoś nieznajomy kiedyś tu zajrzy i znajdzie jakieś porady, uzyska potrzebną mu pomoc. Może kogoś zainspiruje to do podobnego wyjazdu? 🙂 To byłoby coś…

Jak już napisałem, główny cel prowadzenia bloga to banalnie prosty sposób komunikowania się z rodziną i znajomymi, podczas mojego pobytu w USA. Po przyjeździe kupię kartę Internetową, by mieć stały dostęp do sieci. Powinno wyjść mnie to dużo taniej niż dzwonienie do Dobrodzienia, które kosztuje sporo… Lepiej (taniej i wygodniej) będzie, jeśli rozmowy będą prowadzone przez Skype’a, gdy pojawi się taka możliwość, a wszelkie “świeże” newsy na mój temat pojawiać się będą tutaj, na stronie bloga. Kolejne ważne plusy tego rozwiązania to możliwość bezpośredniego dotarcia wszystkich informacji, zdjęć oraz filmików do każdego zainteresowanego. Przecież dzięki Internetowi czytać bloga może cała rodzina, znajomi, ludzie, których nie znam, a którzy są zainteresowani wyjazdem na camp w przyszłości… Słowem: wszyscy. Następną zaletą jest fakt, że pisząc bloga, wiadomości pojawiać będą się niemal każdego dnia, więc nie będziecie musieli czekać (np) cały tydzień po to, by zapytać “jak tam w Stanach?” 🙂 No i również ja będę miał z Wami codzienny kontakt, bo w sekcji komentarzy, pod postami, możecie się rozpisywać i opowiadać ile dusza zapragnie!

Ale ten Łukasz to wymyślił, co? 😀

Oto powody, dla których stworzyłem tego bloga. Mam nadzieję, że przyda się on nam – całej rodzince, jak również komuś, kto przez przypadek znajdzie go w sieci. Nazwa strony nie jest trudna, więc zapamiętajcie adres “www.nacampie.wordpress.com” i odwiedzajcie mnie codziennie 🙂

Pozdrawiam, Łukasz 🙂

 

Edit, 04.10.2017:

Po latach krótszych i dłuższych podróży czeka mnie niebawem już czwarty wylot do Ameryki. W międzyczasie była jeszcze Japonia, Australia, kraje europejskie, teraz dołącza Meksyk. Sporo działo się na przestrzeni paru lat.

Bloga przeniosłem na własny serwer, ubrałem w nową szatę graficzną i nazwę zLukaszem.pl. Razem z Martą zwiedzamy świat i nie zamierzamy wciskać hamulców. Zapraszam serdecznie do śledzenia kolejnych wpisów, a w przyszłości – wyjazdu razem z nami! 🙂

Wszystkiego dobrego,

Łukasz

 

Kontakt

kontakt@zLukaszem.pl facebook  –  Instagram  –  YouTube   Cieszymy się, że chcesz z nami porozmawiać. Potrzebujesz podpowiedzi, kompleksowego planu podróży po USA lub Australii, czy może […]
Zobacz wpis