fbpx

Nasze podróże

2011 – Szwecja

Pierwszy wspólny wyjazd. Pierwszy wspólny lot, pierwszy wspólny nocleg w McDonald’s i pierwsze wspólne wspomnienia z podróży tanim kosztem. Zweryfikowaliśmy, czy jesteśmy w stanie wytrzymać ze sobą w niskobudżetowych, podróżniczych warunkach. Udało się!

2013 – USA

Wreszcie wieloletnie marzenia się spełniły! 10 tygodni spędziliśmy w stanie Maine, pracując na kolonii dla dzieci. Następnie, z poznanymi tam przyjaciółmi, przez miesiąc zwiedzaliśmy Kalifornię, pustynny “Dziki Zachód”, stolicę kraju – Waszyngton i wspaniały Nowy Jork.

2014 - USA

Wróciliśmy do cudownego stanu Maine, aby studenckie wakacje ponownie spędzić na kolonii dla dzieci. Tym razem pracowaliśmy niemal pełne 3 miesiące. Często pożyczaliśmy pracowniczy samochód, czując się jak tubylcy, odkrywaliśmy po swojemu spokojną Nową Anglię.

2014 - Japonia

Po powrocie z USA niemal od razu udaliśmy się do Japonii, by odwiedzić nauczyciela ze studiów. Dzięki niemu poznaliśmy prawdziwą kulturę kraju i zobaczyliśmy, jak żyją typowi Japończycy, z dala od atrakcji turystycznych. Odwiedziliśmy też Kioto, Hiroszimę oraz Tokio.

2015 – najlepszemorze.pl

Na przełomie lipca i sierpnia zjechaliśmy całe polskie wybrzeże – od Świnoujścia, po granicę z Rosją. Odwiedziliśmy wszystkie miejscowości nad Bałykiem. Każdą opisaliśmy, stworzyliśmy poglądowe filmy… i tak powstał serwis najlepszemorze.pl

2015 – Australia

Podróż, którą trudno opisać słowami. Nie planowaliśmy Australii, ale Marta znalazła bardzo okazyjne bilety. Dalsze przygotowania zawierały pracę w barach po 20 godzin dziennie i wielomiesięczną walkę z arachnofobią. Było warto. To być może najwspanialszy wyjazd w naszym życiu.

2016 – Węgry

Początek wiosny powitaliśmy w Budapeszcie. Chcieliśmy spotkać się z węgierskimi przyjaciółmi, poznanymi w USA, ale też możliwie różnorodnie zwiedzić to wspaniałe miasto. Już wcześniej byliśmy w Budapeszcie, jednak tym razem szlak turystyczny znakomicie mieszał się z tubylczym.

2016 – USA

Kolejna wielka podróż po USA. Tym razem nie zachód, nie Nowa Anglia, a południowy wschód. Zorganizowaliśmy 18-dniowy wyjazd dla 5 osób: kosmopolityczny Nowy Jork, muzyczne Tennessee i Luizjana, rajska Floryda, monumentalny Waszyngton i wiele wspaniałych miejsc po drodze.

2017 – Szwajcaria

Po czterech latach wreszcie postanowiliśmy zobaczyć się z Krzyśkiem – kompanem pierwszej wyprawy po Stanach. Udaliśmy się do Genewy, gdzie pracuje i mieszka. Zwiedziliśmy miasto, a Krzysiek zorganizował oprowadzanie po CERN. Nawet udało mu się namówić nas na krótki autostop!

2017 – USA

Cały rok 2017 kręcił się wokół wyprawy do Meksyku. Wykorzystaliśmy jednak możliwość przesiadek w Los Angeles, by po 4 latach, dwukrotnie odwiedzić ukochane miasto Łukasza, w sumie na nieco ponad tydzień. Wreszcie poznaliśmy prawdziwe nieturystyczne oblicze miasta, które Łukasz nazywa swoim drugim domem.

2017 – Meksyk

Spędzając niemal miesiąc w Meksyku, poznaliśmy jego historię i prawdziwą kulturę. Wszystko dzięki przyjaciołom, poznanym kilka lat wcześniej, w USA. Chwilę mieszkaliśmy na przedmieściach stolicy, obchodziliśmy święto Dnia Zmarłych, spaliśmy w środku dżungli i na plaży, nieopodal piramid.

2018 – USA

Kolejna podróż to powrót do Kalifornii, tym razem samego Łukasza, niejako w roli przewodnika. Celem tej intensywnej podróży było pokazanie rodzinie Miasta Aniołów – Los Angeles. Spełniając marzenia, oglądaliśmy zarówno miejsca popularne turystycznie, jak i te nieco mniej znane.

2018 – Kanada

Zaledwie kilkudniowy wyjazd, ze znajomymi, podczas którego udało się bardzo tanim kosztem poznać największe miasto kraju, Toronto, oraz słynny Wodospad Niagara.

2018 – USA (Hawaje)

Niezwykła wyprawa na drugi koniec świata. Więcej kilometrów pokonaliśmy, tylko lecąc do Australii. Na Hawajach odwiedziliśmy dziewiczą wyspę Hawai’i (słynną za sprawą lawy, wulkanów i pysznej kawy!) oraz rajskie, turystyczne Oahu, podróżując samochodem w każdym możliwym kierunku.

2019 – USA

W marcu 2019 do USA udała się Marta. Rodzinny pobyt w Nowym Jorku, zwiedzanie mniej popularnych atrakcji, przejazd podwieszaną kolejką na Wyspę Roosevelta, zakupy, a przede wszystkim – spotkanie z przyjaciółkami, Sylwią i Mańką.

2019 – Korea Południowa

Pora zmienić kierunek o 180 stopni. Lato zakończyliśmy w Seulu, poznając fascynujący klimat tej ogromnej metropolii. Były dawne pałace, zatłoczone uliczki, nocne życie, drapacze chmur, a nawet zwiedzanie lokalnych osiedli, górska wspinaczka i jeden z najbardziej fascynujących obiadów w życiu.

2020 – Chiny

Praca zaprowadziła Łukasza do Chin. Podczas kilkudniowego pobytu w Pekinie nie było wiele czasu na zwiedzanie, niestety, ale cały dostępny został wykorzystany w pełni. Stolica Chin to mikstura godnej podziwu kultury, komunistycznej inwigilacji i fascynującej nowoczesności.

2020 – Grecja

Ogólnoświatowa pandemia postawiła wszelkie plany pod znakiem zapytania. Chcieliśmy wrócić do San Francisco, w którym się zaręczyliśmy, po 7 latach. W związku z brakiem możliwości przylotu do USA zdecydowaliśmy się na podróż na Kretę. Było cudownie!

2021 - Egipt

Pierwszą połowę 2021 roku zwieńczyliśmy rejsem po Nilu. Cel był prosty: poznać historię pradawnych cywilizacji i zobaczyć kontrastujące widoki pustyń oraz nadbrzeżnych pól uprawnych. Przy okazji udało się poznać różnorodną kulturę współczesnych Egipcjan, co bardzo nas ekscytuje!

2021 – Cypr

Kilka dni w lipcu spędziliśmy na gorącym Cyprze. Będąc w Pafos spacerowaliśmy pięknymi deptakami, rozkoszowaliśmy się śródziemnomorską kuchnią i poznawaliśmy zabytki miasta.