Od 2014 roku tworzę informator turystyczny USA na własną rękę, co zaproponowała mi Marta, gdy myślałem o alternatywie do okrojonego w swym zakresie bloga. Książka ma w założeniu dzielić się na trzy części:

  1. Poradnik o tym, jak w ogóle zabrać się za organizację własnej podróży do USA
  2. Szczegółowy opis istotnych tematów, np. sposobów na korzystne wynajęcie samochodu
  3. Przewodnik po wybranych regionach, miastach i parkach Ameryki

 

Finalnie każdy posiadacz egzemplarza będzie mieć pełen pakiet sprawdzonych i potwierdzonych na niejednej wyprawie wskazówek. Jeśli czytelnik dołoży do nich własne chęci i zaangażowanie, bez problemu zorganizuje swą amerykańską podróż marzeń.

Obecnie jestem na etapie ciągłego rozszerzania punktu trzeciego – przewodnika. Po wielu miesiącach pracy dwa pierwsze mam już wstępnie za sobą, jednak przed publikacją skończonej, kilkusetstronicowej pracy chcę upewnić się, czy faktycznie liczbę tematów wyczerpałem.

Dlatego w imieniu tak swoim, jak i przyszłych czytelników, będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

  • Czego oczekujesz od takiej książki?
  • Co w organizacji sprawia Ci największą trudność?
  • Czego o Stanach i przygotowaniach do wyprawy chciałbyś się dowiedzieć?

Na koniec dodam, że cały informator jest utrzymany w duchu taniego podróżowania. Mało w nim informacji o hotelach, więcej – o campingach. Zamiast luksusowych restauracji opisuję smaczne (i zdrowe) fast-food’y. Chcę udowodnić, że Stany poznać może każdy, już po niedługim okresie oszczędzania. Uważam też, że właśnie tak Amerykę poznaję się najdokładniej. I najprawdziwiej.

Za wszelką pomoc szczerze dziękuję,
Łukasz

Komentarze

Komentarze wyłączone.