Koniec wakacji. Kto z nas myśli o kolejnych?! Po co przejmować się planami na czerwiec, skoro nie zaczęły się na dobre wszystkie przedmioty na uczelni?

Stany Zjednoczone to piękny kraj. Inny niż ten, znany z ekranu telewizora, choć równocześnie niesłychanie podobny. Kraj, do którego ciągnie, w którym nie da się nudzić, i którego magia pozostaje w pamięci na całe życie. Uczucie, gdy oglądasz film i myślisz 'tu byłem…’ – nie do opisania. Dla tych, którzy jeszcze mnie nie znają: jestem marzycielem. Nie patrzę w chmury, a wysoko ponad nie. Widzę to, czego wielu nie widzi – możliwości. Gdy przeciętny Polak myśli o wyjeździe do USA, przed oczyma pojawia się miesiąc urlopu i 15-20 tysięcy na koncie. Rzeczy, które dla większości z nas są daleko poza racjonalnymi planami. Dlaczego więc nie poświecić chwili na szukanie innego sposobu na realizację marzeń o niezapomnianych wakacjach? Chyba warto, bo już niedługo możliwości nie będzie. Mało słyszy się o podróżnikach, zwiedzających planetę za grosze?

Wyjazd do USA jest drogi i relatywnie skomplikowany. Dla przeciętnego turysty rzecz jasna. Ale są przecież inne sposoby. Może wyjazd do pracy? Przepracuję część wakacji w Stanach, za zarobione dolary pozwiedzam. Super. Tylko jak się do tego zabrać? Skoro ktoś czytał bloga, to wie do czego zmierzam. Praca na tak dobrze znanych kampach to najprostsza droga do zwiedzania tanim kosztem. Pracujemy na kolonii dla dzieciaków, zarabiamy, mamy 30 dni dla siebie. No ale aplikację złożyć można nawet w marcu. Dlaczego więc warto zrobić to już teraz? Po co już dzisiaj myśleć o tym, co robić będziemy za pół roku?

No i tu zmierzamy do sedna sprawy: Oferta Camp Leaders jest niesamowicie bogata. Setki uczestników i wiele, wiele pracodawców. Jak znaleźć tego najlepszego? Tego, u którego poczujemy, że pobyt na kampie to coś więcej niż praca? Generalnie Camp Leaders nie współpracuje z niesprawdzonymi koloniami. Mimo wszystko fakt jest faktem, że najlepsi pracodawcy szukają potencjalnych pracowników już TERAZ. Przecież jeśli ktoś aplikuje w październiku, to znaczy, że mu naprawdę zależy. Od listopada zaczyna się gorący sezon na zatrudnianie. Warto o tym pomyśleć. Warto też wiedzieć, że skompletowanie całej aplikacji trwa nawet do dwóch tygodni. Nie muszę też chyba wspominać, że sam program jest tańszy, gdy zaczynamy 'wcześnie’ 🙂 ja z Martą aplikowałem tuż po wakacjach i była to bardzo dobra decyzja. To samo polecam wszystkim, którzy też myślą o wyjeździe. Ten post nie ma namawiać, bądź co gorsza naciągać na wyjazd! Natomiast jeśli i tak chcesz lecieć to nie czekaj do zimy lub wiosny! Wiem, że kilku moich znajomych chce lecieć. Ten wpis jest dla was.

Poniżej zdjęcie: Golden Gate ponad chmurami…

Autorzy:Łukasz

Komentarze

  1. MattF1
    7 października, 2013

    Widzę, że strasznie lubisz zdjęcia z Golden Gate’m 🙂 Z drugiej strony Ci się nie dziwię, gdyż to sentymentalne miejsce… If you know… 😉 Pozdrów Martę i życz powodzenia jutro 🙂

Dodaj komentarz

Array