Ach te dżungle… zero zasięgu i słabe WiFi w trakcie noclegów! Ale już wróciliśmy do cywilizacji 🙂 Dwa dni temu obudziliśmy się w dżungli, pośród w palm, jaszczurek i innych chodzących stworków. Przeżyliśmy – to dla nas najistotniejsze.

Zwiedzanie tego dnia rozpoczął spacer z przewodnikiem po dżungli. Po dwudniowych negocjacjach zszedł z ceny ponad dwukrotnie, przez co było nas na taką rozrywkę stać. W dżungli nie tylko opowiadał o faunie i florze, ale w pewnym momencie zboczył z trasy turystycznej i faktycznie kazał nam wejść w krzaki. Po prawie dwóch godzinach oswoiłem się z myślą, że pająki to najmniej problematyczne istoty żyjące w dżungli… Na szczęście ani węża, ani jaguara nie spotkaliśmy. Generalnie przeżycie niesamowite, butów i spodni chyba nie dopierzemy, ale i tak warto! Po lesie weszliśmy na teren parku archeologicznego w Palenque. Tam przewodnik opowiedział co nieco o historii i ciekawostkach związanych z tym miejscem.

Kolejny dzień to wędrówka prostą jak strzała drogą przed siebie, do Tulum. Wieczorem rozbiliśmy namiot za 20zł/os. Piszę o cenie, bo był to camping na plaży, dosłownie. W dodatku plaży, która cała była niemal tylko dla nas. Wieczorem zrobiliśmy sobie imprezę na piasku, pływaliśmy w oceanie, a następnego dnia wyruszyliśmy do Tulum. Potem do Playa del Carmen i Playa Mamitas, gdzie nocujemy. Wczoraj zdecydowaliśmy się też z Martą na nieco inny obiad niż zwykle. Poszliśmy na rybę i tutejsze owoce morza. Ośmiornica była przepyszna!!

Dziś Chichen-itza, cenotes i Cancun. Do usłyszenia!

 

Komentarze

 1. Beata
  18 listopada, 2017

  Ach, moi kochani… co tam pająki, węże czy jaszczurki ( cieszcie się, że nie trafiliście na mysz 😀 )…. to co widzicie – bezcenne! MORZE KARAIBSKIE I PALMYYYYY !!!!! ale oczywiście nie tylko. Ta dżungla, ten domek ze szparą pod drzwiami….to ognisko i re zabytki….. Wszystkiego Wam zazdroszczę . Trzymajcie się cieplutko (chociaż o to u was nie trudno) Całuję i pozdrawiam całą piątkę . Pa pa

 2. Łukasz
  18 listopada, 2017

  Już tu znamy tanie noclegi, sklepy i knajpy. Nic tylko szukać promocji na loty i wrócić tu z nami na kolejne polskie, zimne miesiące!!!

 3. Beata
  18 listopada, 2017

  Trzymam za słowo 😀

 4. can you buy hydroxychloroquine over the counter
  18 lipca, 2021

  plaquenil hydroxychloroquine manufacturer

  examine left atrium remind

 5. hydroxychloroquine for mites in humans
  20 lipca, 2021

  hydroxychloroquine for mites in humans

  Meksyk: Morze Karaibskie! Jukatan – zLukaszem

 6. hydroxychloroquine stock ticker
  21 lipca, 2021

  michigan governor bans hydroxychloroquine

  context hemiparesis fuel

Dodaj komentarz